Ankara Gezilecek Yerler

Ankara Gezilecek Yerler

Ankara`da Gezilecek Yerler

Ankara`da Nereler Gezilir ? 

Anıtkabir

Buse Terim | Anıtkabir hakkında bilmeniz gerekenler    Ankara Şehir Firsatlari olarak sizlere Ankara, ya geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında Mustafa Kemal Atatürk`ün kabristanı olan Anıtkabir`i mutlaka görmenizi öneriyoruz. Peki Anıtkabir`in içinde ne var ? 

    Anıtkabir inşaatı 9 Ekim 1944`te görkemli bir temel atma töreni ile başladı . 9 yıllık bir süre zarfında 4 ayrı parça olarak yapıldı ve tamamlandı . 

     Anıtkabir İçinde Neler Var ? 

            A-) Barış Parkı : Çeşitli yabancı ülkelerden ve TÜrkiye`nin bir çok ayrı ilinden getirilen fidanlarla oluşturulmuş bir parktır .

            B-) Anıt Blok : Anıt Blok 3 bölümden oluşmaktadır. Aslanlı Yol , Tören Meydanı ve Mozole . Aslanlı yola Anıtkabir Tandoğan giriş kapısından girdiğinizde 26 basamaklı bir yoldan ulaşabilirsiniz . Aslanlı yolun girişinde      2 adet kule bulunur . Bu kuleler İstikla ve Hürriyet Kuleleridir . Kulelerde Mustafa Kemal Atatürk`e ait özlü sözler bulunmaktadır .Tören Meydanı ise 129x85 m olup toplamda 15.000 misafirlik bir alan oluşturmaktır. Aynı           zamanda Anıtkabir içinde müzeler , hediyelik eşya satış yerleri ve kütüphane , Atatürk ` e ait kullanılmış eşya sergileri , konferans salonları ve sinema odaları bulunmaktadır. 

 Şehir Fırsatları com olarak görmeden dönmeyiniz ....
Anadolu Medeniyetler Müzesi


müzeler.org - Anadolu Medeniyetleri Müzesi
  Anadolu Medeniyetler Müzesi Ankara Ulus İlçesi Atpazarı sınırları içerisinde yer almaktadır . Bina 2 Adet Osmanlı Motifi binadan oluşmaktadır . Bu yapılardan biri Mahmut Paşa Bedesteni, diğeri Kurşunlu Han’dır. İsviçre`nin Lozan Kentinde yapılan müze oylaması yarışmasında  68 müze arasından 1. Seçilmiştir. 
Anadolu Medeniyetleri Müzesi Ziyaret Saatleri Yaz Dönemi: 08:30-19:00 (15 Nisan-31 Ekim)
Anadolu Medeniyetleri Müzesi Ziyaret Saatleri Kış Dönemi: 08:30-17:30 (31 Ekim-15 Nisan)
Anadolu Medeniyetleri Müzesi Tatil Günleri: Haftanın her günü açık
Müze İçerisinde ; 
 Paleolitik Çağ Bölümü
 Neolitik Çağ Bölümü
 Kalkolitik Çağ Bölümü
 Erken Tunç Çağı Bölümü
 Asur Ticaret Kolonileri Bölümü
 Hitit Bölümü 
 Frig Bölümü 
 Urartu Bölümü
 Taş Eserler Salonu bölümleri bulunmaktadır . Tedarikçi Olmak İstermisiniz?

Şimdi kayıt olarak fırsat ve indirimlerinizden herkesin haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.